Hľadanie pokladov
22. 10. 2021, Staré mesto, Bratislava


Som veľmi rád, že po dvoch rokoch sme mohli opäť vyskúšať, aké to je hľadať poklady. Špeciálne, ak sú týmito pokladmi ľudia ktorým sa chce Boh prihovoriť. Táto metóda oslovovania ľudí - „treasure hunting“ je jednoduchá a zároveň veľmi efektívna. Krátko sme sa modlili nech nám Pán ukáže indície, podľa ktorých nájdeme ľudí, ktorých máme osloviť. Potom sme sa vo dvojiciach pustili do hľadania týchto pokladov. Asi najsilnejšie bolo pre mňa osobne stretnutie s dvomi mladými ľuďmi. Katka s ktorou som bol vo dvojici, mala na svojom zozname indíciu „fialová“. Keď sme uvideli sedieť na lavičke dievča so svetlofialovou a chlapca s tmavofialovou bundou, tak sme vedeli že ich nám tu „pripravil“ Pán. Po pár vetách sme sa dostali k tomu, že chcú aby sme sa za nich pomodlili. Po modlitbe som sa dlhšie rozprával s asi 16 ročným tínedžerom a žasol som nad celým načasovaním nášho rozhovoru. Práve v tomto období totiž hľadal nasmerovanie a zorientovanie sa v živote. Napriek ťažkým okolnostiam v rodine dostal ubezpečenie, že Ježiš ho miluje, stará sa oňho a má preňho dobrý plán.

Každá z dvojíc mala podobný príbeh o tom, ako Pán pripravil okolnosti ich stretnutí s ľuďmi. Za viacerých sme sa mohli modliť a svedčiť im o Ježišovi.


Tu sú niektoré svedectvá ďalších ľudí v tíme:

Táto evanjelizácia je skutočne Božím dielom. Mne osobne sa najviac páčilo, že naozaj funguje. Presne podľa indícií vás Boh vedie k ľudom a stačí mať iba trošku odvahy, ruky, nohy aj ústa. Skutočne nič viac nepotrebujete, lebo všetko ostatné vám zabezpečí On. Naozaj sa teším z tejto novej skúsenosti.

Kamil

 

V deň nášho hľadania pokladov som sa pristihla pri tom, že začínam cítiť strach. Akoby z nepoznaného a možno aj z potenciálnych negatívnych reakcií ľudí, ktorých stretneme. Ale vďaka Bohu za dar modlitby, v ktorej môžeme vyznať úplne všetko a zdôveriť sa Mu. Takže keď sme prišli na miesto, strach už nemal moc.
Oslovili sme viacero ľudí - mladších aj starších. Za niektorých sme sa mohli modliť hneď na mieste. Iní nám na otázku, či im môžeme požehnať, odpovedali áno, ale že až keď budeme doma. :) Ich "áno" však vnímam tiež ako dôležité a verím, že Pán si to môže použiť.
Najsilnejší bol pre mňa rozhovor so štyrmi mladými dievčatami, ktoré sme mohli osloviť pri ich odchode z podguráženejšej partie mladých teenagerov. Za jedno z nich sme sa modlili a Duch svätý tam v tú chvíľu naozaj konal. Videla som dotknuté dievčatá, ktoré sú hľadajúce, ale doteraz na nesprávnych miestach. Bolo tam tak veľa mladých ľudí, ktorí potrebujú počuť, že ich niekto miluje, že sú hodní pozornosti...
Som Nebeskému Ockovi veľmi vďačná za Jeho túžbu po každom z nás. A prežívam to ako veľkú milosť, že sa Mu môžeme dať k dispozícií, aby sa cez nás mohol ľuďom prihovárať, dotýkať sa a milovať ich.

Katka

 

Pre mňa bol najväčším highlightom celého hľadania pokladov moment, keď sme boli na Štúrovej ulici, ktorá bola indíciou, ktorú som prijal v modlitbe. Hľadali sme číslo 14 - indíciu, ktorú zas v modlitbe prijal môj parťák. Vybrali sme sa teda ku vchodu s číslom 14 netušiac čo sa bude diať. Nikto tam nebol, ani v blízkom okolí, keď sa zrazu z čista-jasna objavila štíhla pani v čiernom. „Pani v čiernom“ bola zas moja ďalšia indícia. Začali sme sa  rozprávať a po chvíli nám prezradila, že má problémy s očami, čo bola zas ďalšia indícia môjho kolegu. Hoci pani musela ísť do práce, prijala pozvanie na Stredu. Po tom ako odišla, sme sa pomodlili za ňu aj za jej oči. Boli sme veľmi dotknutí tým, ako to všetko krásne do seba zapadlo. Ako sa z čista-jasna zjavila pani, ktorá v podstate úplne sedela našim indíciám, a ako si Pán pospájal indície nás oboch na svoj zámer. Naučil som sa, že Boh nekoná len skrze mňa a moje indície, ale že nás spoločne zapája a dáva dokopy to čo som prijal ja, s tým čo povedal kamarátovi, ktorý bol so mnou vo dvojici.

Ivan

 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie