Deň pre rodinu

Poslednú septembrovú sobotu sme boli slúžiť na Dni pre rodinu, ktorý organizovalo spoločenstvo Farnost Újezd u Valašských Klobouk. Pozvanie prijalo asi 25 manželských párov aj z okolitých farností. Bol to intenzívny deň duchovnej obnovy so svätou omšou. Deti mali tiež svoj program. Z Martindomu sme prišli slúžiť manželia Steineroví, Sonička Jančíková, Štefan Esztergályos, Zlatica Hoppanová  a Ivan Raždík - prevažne ako modlitebný tím. Slúžili sme im najprv vyučovaním a praktickým objavovaním jazykov lásky v manželstve, manželia mali možnosť testom rozpoznať svoje jazyky lásky a rozprávať sa s partnerom o tých jeho spôsoboch prežívania lásky. Potom sme svedčili a vyučovali o odpustení, o odpustení v manželstve, o tom, ako Boh zjavuje seba cez matku a otca. Ďakujeme Bohu, že nás viedol, hovoril, počas chvál i počas modlitieb za ľudí.

"Osobne som najviac načerpala, keď Sonička viedla modlitbu. Bolo pekné sledovať, ako po modlitbe príhovoru niektorí ľudia mäkli a rozžiarili sa. Pre mňa to bola skúsenosť povzbudenia, po dlhom čase som mohla slúžiť s manželom Miškom a vidieť, ako Boh hovorí a zjavuje sa druhým. Zlý sa ma snažil ničiť týždeň predtým nemožnosťou nájsť si čas na oddych, na prípravu, nastupujúcimi soplíkmi u najmenšieho, obavami, ako zvládne pobyt u babky, únavnou dlhou cestou, nedorozumeniami s Miškom... ale Boh je viac!
Krásna príroda Valašska, jediný strom v sade obsypaný slivkami, (také dobré slivky sme v živote nejedli), vtipní a vnímaví ľudia  v tíme žijúci s Pánom, možnosť svedčiť - za to všetko nech je Bohu chvála." Ľubka Steinerová


 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie