Animátorská škola na Ukrajine

V piatok 16. 3. 2018 v skorých ranných hodinách vyrazil 7-členný tím z Martindomu na cestu do susednej Ukrajiny. Vedeli sme, že nás čaká dlhá cesta, čas v aute sme chceli využiť aj na modlitbu a prípravu na službu. Niekde okolo Žiaru nad Hronom nám začala svietiť kontrolka naznačujúca možný vážny problém. Podarilo sa nám spojiť s priateľom zo Sliača (Maťo Heneš z kapely ESPÉ :)) a on nám dohodol technickú kontrolu v tamojšom servise. Vďaka Bohu sa ukázalo, že išlo len o proces samočistenia nejakého filtra (ospravedlňujem sa, ale v týchto veciach sa až tak nevyznám :)) a mohli sme po cca hodinovej prestávke pokračovať v ceste. Tu je krátke video z prechodu cez Čertovicu.


Na hranici s Ukrajinou sme sa zdržali ďalšiu hodinu a pol, takže do Nižného Bystrého (Nižnyj Bystrij, okres Chust) sme po započítaní hodinového časového posunu prišli až okolo deviatej večer. Cestou sme ešte chválili Pána za slovenské cesty a kvalitu služieb, žehnali sme Ukrajine aj ľuďom, ktorým sme šli slúžiť. :)
Sobotný program bol v našej réžii. Po liturgii a raňajkách sme sa trochu zoznámili s účastníkmi animátorskej školy. Boli to dievčatá a chalani vo veku od 15 do 25 rokov, medzi nimi aj niekoľkí gréckokatolícki bohoslovci. Spolu ich bolo vyše 20. Víkend mal byť o Božej láske, preto sme začali témou Falošné predstavy o Bohu spojenou s krátkymi scénkami. Nasledovalo podobenstvo o márnotratnom synovi, predstavenie Boha ako Otca, svedectvá, pieseň a modlitba - stretnutie s Otcom.
Po obede (okrem fazuľovej polievky sme mali možnosť dať si miestnu pochúťku - kuracie srdcia so smotanovou omáčkou a pšeničnou kašou) sme mali chvíľku na oddych. Popoludňajší blok sme začali pesničkou - Pripútaj ma. Text sme prepísali do azbuky a naučili sme ich ju veľmi rýchlo. Pozrite si ukážku.

Ďalšou témou bolo materské srdce Boha a falošné útočiská. Znovu zaznelo niekoľko svedectiev členov nášho tímu a nasledovala modlitba. Po večeri sme vysvetlili 5 jazykov lásky a spravili si test. Spoločný program vyvrcholil aktivitou pribíjania falošných predstáv o Bohu a falošných útočísk na drevený kríž a Ježišova modlitba pri svetle sviec.
V nedeľu sme vstali na skorú rannú liturgiu, aby sme mohli čím skôr vyraziť na cestu domov. Po 4 hodinovom státí na hranici sme sa zastavili u manželov Mackovjakovcov v Michalovciach. Mimka, manželka kaplána Adama, pripravila pre celú posádku chutný neskorý obed. Do Bratislavy sme prišli okolo 01:00 h v noci. Sme veľmi vďační Bohu, že nám dal zažiť túto skúsenosť, stretnúť práve týchto ľudí a odovzdať im to, čo sme dostali. Ako darček sme všetkým účastníkom nechali CD V Otcovom objatí. Nesieme si ich v srdciach a žehnáme im, aby naozaj mohli poznať Božiu lásku a žiť ako jeho deti. Pripájame ešte niekoľko fotografií pre ilustráciu.

Za výjazdovú posádku Evka Hrešková


 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie