Oslávili sme 25 rokov Spoločenstva pri Dóme sv. Martina


V roku 2017 naše spoločenstvo dovŕšilo prvé štvrťstoročie svojej existencie -  25. výročie.  Takéto jubileum nemohlo ostať bez patričných osláv. Tie sa konali 16. - 17. decembra 2017 v nových priestoroch na Rožňavskej 17. Z kapacitných dôvodov sme oslavu rozdelili na 2 časti.

V sobotu 16. 12. sa uskutočnil slávnostný GALAVEČER, na ktorý boli pozvaní predovšetkým ľudia, ktorí stáli pri zrode spoločenstva, bývalí i súčasní zamestnanci Infocentra, kňazi a lídri iných spoločenstiev, a ďalší priatelia,  ktorí zanechali v histórii nášho spoločenstva nezmazateľné stopy. Programu sa zúčastnili tiež členovia, ktorí sú v spoločenstve najdlhšie.

Na úvod stretnutia požehnal bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko spolu s ďalšími prítomnými kňazmi priestory a kancelárie spoločenstva, nasledovala modlitba chvál a príhovory Mária Tomášika, vedúceho Spoločenstva pri Dóme sv. Martina, a o. biskupa Haľka. Po príhovoroch si vzal slovo Eduard Heger, vedúci pastierskeho tímu nášho spoločenstva, a postupne si na pódium volal vybraných hostí, ktorí hovorili o rôznych etapách života spoločenstva, o projektoch a iniciatívach, ktoré zastrešovalo. Pestrú paletu osobností i zážitkov zakončil krátkym vstupom opäť Mário Tomášik a po modlitbe požehnania jedla nasledovala slávnostná recepcia, ktorá poskytovala priestor na osobné neformálne rozhovory a stretnutia s hosťami.

Nedeľa 17. 12. bola dňom spoločnej OSLAVY všetkých členov Spoločenstva pri Dóme sv. Martina. Stretli sme sa už ráno a spolu sme sa poďakovali Bohu za všetko, čo nám v spoločenstve dal, svätou omšou s o. biskupom Haľkom.  Stručne sme si prebehli hlavné míľniky života spoločenstva, prihovoril sa nám Mário Tomášik a dali sme si spolu výborný slávnostný obed.

Popoludní sme pokračovali skvelou TalkShow Mary Špesovej, do ktorej si pozvala zástupcov rôznych generácií v našom spoločenstve a okrem zodpovedania jej zvedavých otázok dostali aj rôzne zábavné úlohy. Vyvrcholením talk show bolo vystúpenie skupiny detí z nášho spoločenstva, ktoré zahrali a zaspievali svoju vlastnú pieseň.

Oslava  v našom spoločenstve sa nemohla obísť bez spoločných modlitieb chvál a príhovorov. Duch Svätý medzi nami mocne pôsobil  a prežili sme jeho nový dotyk nielen ako jednotlivci, ale aj ako spoločenstvo. Jedným z naozaj výnimočných momentov bola modlitba spoločenstva za nášho vedúceho  Mária Tomášika. Počas vybraných častí programu mali deti pripravený svoj vlastný program pod vedením tímu detskej služby.

Spoločná oslava sa naozaj vydarila! Ďakujeme v prvom rade Bohu, že nám doprial toľko požehnania za 25 rokov a že nás stále žehná a vedie. Poďakovanie však patrí aj všetkým, ktorí sa do príprav a samotných osláv zapojili - tím Infocentra, technický tím, kreatívny tím, chválový tím, cateringový a upratovací tím, tím detskej služby, vrátane mnohých jednotlivcov, ktorí pomáhali pri všetkom, čo bolo potrebné. Takže ešte raz: Ďakujeme!

Foto - história Martindomu

Video anketa medzi členmi Martindomu


 

 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie