Kresťanská konferencia pre podnikateľov

Na začiatku februára sa v kúpeľoch Nimnica zišla skupina podnikateľov, ktorí nesú v sebe túžbu budovať svoj biznis na kresťanských hodnotách. Konal sa tam ďalší ročník konferencie pre podnikateľov. Atmosféra bola veľmi uvoľnená, priateľská až priam rodinná, keďže mnohí z podnikateľov sa už dlhší čas spoločne stretávajú ako priatelia a niektorých sprevádzali aj ich manželskí partneri a deti.

Téma konferencie „Inovuj svoje srdce, inovuj svoj biznis" reagovala na aktuálne potreby dnešného podnikateľského prostredia, v ktorom je potrebné reagovať a rýchlo odpovedať na meniace sa podmienky vo svete. Podnikateľské prostredie je pod neustálym tlakom inovovať a produkovať nové alebo vynovené produkty a služby, čo si vyžaduje neustálu bdelosť. Hlavným organizátorom konferencie bolo Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina. Veríme, že ako kresťania máme to privilégium hľadať odpoveď a inšpiráciu u toho, ktorý sám o sebe hovorí: „Hľa, všetko tvorím nové“ (porov. Zjv 21, 5). Boh sám je zdrojom kreativity a neustále dokáže nanovo formovať naše srdce a zmýšľanie. A práve preto bola zvolená za hlavnú tému myšlienka inovácií a duchovného rastu.

Hlavnými rečníkmi konferencie boli Ján Košturiak, odborník v oblasti inovácií, Marián Kolník, ktorý je lektorom a odborníkom v oblasti osobnostného rozvoja, leadershipu a rozvoja firemnej kultúry a Mário Tomášik, ktorý sa dlhé roky po duchovnej stránke venuje rozvoju kresťanských lídrov a podnikateľov.

Konferencia sa konala 2. februára 2017, ale mnohí z účastníkov sa zišli už o deň skôr na rozšírený program, počas ktorého si mohli podnikatelia oddýchnuť vo wellness a zúčastniť sa neformálnych rozhovorov a večernej diskusie na témy rodina, božia moc v podnikaní a podnikanie ako pomoc druhým. Medzi diskutujúcimi sa o svojich životoch a podnikaní zdieľali manželia, kňazi, podnikatelia v rôznych oblastiach a profesionálni lektori v oblasti rozvoja.

Počas dvoch dní odznelo mnoho povzbudivých slov a svedectiev, nielen z radov rečníkov ale aj samotných účastníkov. Nechýbal ani silný čas modlitby chvál a možnosť modlitby príhovoru počas prestávok. Konferenciu ukončilo spoločné slávenie svätej omše. Podujatie bolo organizované Spoločenstvom pri Dóme sv. Martina v spolupráci s Jánom Košturiakom a Ľubomírom Klieštikom. Organizátori sú presvedčení, že kresťanskí podnikatelia na Slovensku potrebujú spoločne vytvárať bezpečný priestor, v ktorom sa navzájom môžu povzbudzovať svedectvom, modlitbou a zdieľať svoje úspechy ale aj problémy v ich podnikaní a osobnom živote, ktorý je ich biznisom každý deň ovplyvňovaný.

Ďalší, v poradí tretí ročník konferencie, je plánovaný na 7. - 8. februára 2018.

Zo svedectiev účastníkov vyberáme:

„Ešte pred koncom konferencie mi napadlo, že neostanem na celom programe a že sa pomaly vytratím a pôjdem za rodinou domov. Vstal som aj zo sedadla a presunul som sa hore, smerom k východu zo sály. Akosi mi to ale nedalo a započúval som sa do slov Mária Tomášika a zostal som aj na záverečné modlitby. Počas spoločnej modlitby sa práve Mário Tomášik modlil "na diaľku" práve za mňa. Modlil sa za uzdravenie môjho odchodu z firmy, za skutočné odpustenie "zrady" mojich najbližších kolegov, ktorá sa u nás pri mojom odchode udiala a ja sa s ňou vysporadúvam. Povzbudil ma, že tak je to správne, že Boh mi pripravuje skrze tieto udalosti svoj plán. Rozplakal som sa a pochopil som, že Boh chce, aby moje odpustenie bolo úplné a utvrdilo ma to vo viere v jeho plán. Náš úžasný Boh koná, pozýva nás svojím tajomným spôsobom, dáva nám odvahu, premieňa nás zázračne, víťazí nad Zlým a Jeho Duch vanie.“

„Na konferenciu som išiel stretnúť Ježiša. Nenechal na seba dlho čakať a hneď pri prvých chválach prišiel. Prišiel tak silno ako nikdy predtým. Dotýkal sa priamo môjho srdca. Pre mňa to bolo presne v duchu „Inovuj svoje srdce, inovuj svoj biznis“. Celý deň som sa cítil ozdravený. A trvá to dodnes.“

Foto: Štefan Esztergályos

 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie