ENC – Európska sieť spoločenstiev

Naše Spoločenstvo je aktívnym členom ENC (European Network of Communities) – Európska sieť spoločenstiev, ktorá združuje kresťanské spoločenstvá celej Európy. Táto platforma, má víziu ovplyvňovať spoločnosť v mestách a v krajine, kde žijeme cez obnovu, povzbudenie a evanjelizáciu. V rámci tejto siete Spoločenstiev  pripravujeme spolu rôzne programy a podujatia na podporu a rast spoločenstiev a komunít v celej Európe.
Vedúci nášho Spoločenstva Mário Tomášik je viceprezidentom pre strednú a východnú Európu a členom výkonného výboru ENC, ktorý sa pravidelne stretáva počas celého roka. Vďaka Máriovi a zapojeniu viacerých členov vodcovského kruhu v aktivitách ENC máme výrazný podiel na tejto európskej službe kresťanským spoločenstvám.
Súčasťou aktivít ENC je spoločná konferencia pre všetky členské spoločenstvá, ktorá sa organizuje pravidelne každý rok. Tento rok sa konferencia koná od 10. - 13. novembra 2016 na Slovensku v príjemnom prostredí Tatralandie. Naše Spoločenstvo sa podieľa na príprave konferencie a aktívne pomáha s jej organizovaním. Hlavnou témou bude oblasť charizmatickej obnovy a znovuzapálenia spoločenstiev. Hlavnými rečníkmi budú predsedkyňa doktrinálnej komisie ICCRS v Ríme - Dr. Mary Healy a Mário Tomášik.


 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie