Pomáhame Bratislave bez hazardu

Súčasťou vízie nášho spoločenstva je aj ovplyvňovanie spoločnosti, aby sa v našej krajine rozvíjali pravé duchovné hodnoty. Preto sa angažujeme vo veciach, ktoré považujeme za správne a prospešné.

Naše spoločenstvo je v súčasnosti zapojené do dlhodobej podpory petície proti hazardu. Túto petíciu vyhlásil v máji 2015 primátor Bratislavy JUDr. Ivo Nesrovnal spolu so starostami všetkých bratislavských mestských častí. Počas dlhých mesiacov sme zbierali podpisy a pomáhali s organizovaním petície v rámci občianskej iniciatívy „Zastavme hazard“. Našou snahou bolo a pomôcť rodinám a ľuďom, ktorí trpia zákernou chorobou  - gamblerstvom. Táto choroba má za následok mnohé tragédie, zničené životy celých rodín a pokusy o samovraždu. Spolu sa v tejto oblasti snažíme dosiahnuť duchovný prielom a urobiť Bratislavu lepším miestom pre život. Praha, Brno, Viedeň i Budapešť hazard už obmedzili a na rade sú naše mestá.

Už začiatkom roka 2016 sa aj vďaka Iniciatíve Zastavme hazard, ktorú tvoria Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina, Aliancia za rodinu, Skauti, FKI, Úsmev ako dar a mnohé iné organizácie a spoločenstvá, podaril historický úspech, keď sa nám podarilo vyzbierať takmer 40 000 podpisov. Od Vianoc sme sa však pripravovali na jediný deň, počas ktorého sa mohlo rozhodnúť o úspechu celej petície. Týmto dňom bol deň parlamentných volieb, kedy boli všetci voliči koncentrovaní na približne 100 miestach v Bratislave.

Pomocou dlhodobej mobilizácie ľudí, modlitieb a  práce mnohých dobrovoľníkov na technicko-organizačné zabezpečenie tohto dňa a v deň volieb do zberu podpisov zapojilo 770 dobrovoľníkov. Dobrovoľníci prichádzali z celého Slovenska, viacerí zbierali podpisy dlhé hodiny, niektorí dokonca 14 či 15 hodín.  Podarilo sa nám niečo úžasné a 5.3.2016 je veľkým dňom pre Bratislavu i Slovensko. Vďaka Bohu a nasadeniu mnohých dobrovoľníkov sa podarilo vyzbierať 90 000 podpisov. Spolu s už predtým vyzbieranými podpismi máme spolu 127 tisíc  podpisov, čo predstavuje také vysoké číslo, že úplný zákaz hazardu začína naberať v Bratislave reálne kontúry. Rovnako sa podarilo vyzbierať dostatok podpisov na obmedzenie hazardu v Ružomberku, Galante a Levoči, ktoré sa inšpirovali iniciatívou v Bratislave.

Je to naše spoločné veľké víťazstvo a sme veľmi šťastní, že sa našlo toľko ľudí ochotných vyjsť na ulicu v odhodlaní zmeniť naše mesto k lepšiemu. V marci 2016 sa pokračuje v zbieraní podpisov, ktorých chýba asi už len 10 tisíc. Snívame spolu Boží sen o tom, že v našom meste bude zhodená duchovná aj materiálna mocnosť zla a že ľudia budú prepustení z okov závislosti na slobodu. Stovky ľudí dalo svoj čas, silu, modlitby či financie na to, aby sme pomohli ľuďom, ktorí žijú vedľa nás a trpia.

Všetkým, ktorí akokoľvek pomohli, chceme vyjadriť veľké ĎAKUJEME. Aj vďaka vám veríme, že sa rodí Boží zázrak.

 

 

 

 

 

 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie