Evanjelizácia pozýva do rodiny

V našom evanjelizačnom tíme sme okúsili, aké dobrodružné je vykročiť na cestu, kam nás pozýva Duch Svätý. Pri plánovaní mimobratislavského výjazdu Miško Svetko vnímal, že naša prvá cesta by mohla smerovať do Zlatých Moraviec. A práve v tom čase miestne spoločenstvo rozmýšľalo o smelom vykročení do ulíc. Netrvalo dlho a päťčlenná posádka z Martindomu sa vybrala do Zlatých Moraviec. Pôvodne sme plánovali podeliť sa o svoje skúsenosti s evanjelizáciou v uliciach s domácim spoločenstvom.  Už cestou do Moraviec sme sa cítili, akoby sme šli navštíviť našu rodinku. A ozaj Aďka a Jakub nás privítali tak prívetivo, že sme sa cítili ako doma medzi svojimi súrodencami. Naši milí príbuzní z Moraviec sa s nami zdieľali o množstve svedectiev a úchvatných zážitkov zo života s nebeským oteckom. Ostali sme v nemom úžase z toho, akých požehnaných ľudí máme v rodine. Milo nás prekvapilo, že žiaci predbehli učiteľov.  A ďalších inšpiratívnych bratov a sestry sme spoznali aj v sobotu. Je úžasné s akou odvahou a nadšením túžili vykročiť do ulíc a rozprávať sa o božom diele v ich životoch.

Pred vykročením do ulíc sme sa s  našimi súrodencami z miestneho spoločenstva zoznámili na rýchlokurze evanjelizácie v podaní Miša a Maťa. A čo to sme im o sebe prezradili aj v našich svedectvách. Po krátkej teórii sme vyštartovali do ulíc. Bolo práve sobotňajšie dopoludnie, čas kedy sa domáci vybrali na nákupy. A keďže nielen chlebom je sýty človek, rozhodli sme sa rozšíriť ponuku bežných obchodných reťazcoch. Nakupovania chtivým sme  ponúkali  najcennejší duchovný pokrm, živé božie slovo.  V dvojiciach a trojiciach sme sa načúvajúc Ducha vybrali hľadať hladné duše. Pre uponáhľaných hektických ľudí sme boli vyzbrojení letákmi. Pozývali sme ich k návratu domov.  Pod týmto záhadným názvom sa ukrývali  nedeľné modlitby chvál, ktoré práve v túto nedeľu viedla kapela espé. 

Našou túžbou však bolo viesť s ľuďmi v uliciach aj hlbšie rozhovory a modliť sa za nich. Ja som mala tú česť evanjelizovať s úžasnou dievčinou Hankou. Jej zapálenie pre šírenie radostnej zvesti o Pánovi bolo pre mňa obrovským povzbudením. A keďže ani jedna z nás nemala za sebou veľa skúseností s evanjelizáciou,  o to viac sme kráčali vo viere, že Pán nás povedie za ľuďmi a nemusíme sa starať o to, čo a ako budeme hovoriť, lebo to nám bude dané. Obzvlášť zázračná na evanjelizácii je skutočnosť, že to nie je o nás ale o Pánovi. Neviem, či sme urobili všetko, čo bolo v našich silách, či sme používali správne slová, ale bolo mi cťou byť perom v božej ruke a hovoriť o tom, čo boh konal v mojom živote. Verím, že každou evanjelizáciou budem stále lepšie vedieť vnímať, ako si ma Boh chce použiť a čo chce prostredníctvom mňa povedať, aby sa mohol dotýkať ľudských sŕdc. Verím tomu, že táto evanjelizačná akcia priniesla do Zlatých Moravciach novú vlnu božieho požehnania. Teším sa, že mladým ľuďom záleží na ich meste a prinášajú doň božie svetlo. Teším sa na veľké veci, ktoré má Boh pre toto mesto pripravené. Bolo úžasné, že hoci sme pôvodne plánovali ísť odovzdať kúsok skúsenosti z nášho spoločenstva, mám pocit, že oveľa viac sme získali. A to nielen skúsenosti ale hlavne rodinu kráľovských synov a dcér. Navyše počas nášho výjazdu sme mohli zažiť ten najlepší teambuidling a to priamo v službe Pánovi. Nebeský otec musí mať obrovskú radosť, keď sa jeho deti vracajú domov. Preto sa teším keď sa opäť rozpŕchneme do ulíc a budeme pozývať jeho zatúlané deti domov.


 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie