Deň rodiny - report

Po troch ročníkoch Active Garden sme cítili, že by bolo dobré urobiť niečo nové. Dlhšiu dobu sme zvažovali, či prijať pozvanie Fóra kresťanských inštitúcií na partnerské organizovanie dňa rodiny v Bratislave. Napriek tomu že v iných slovenských mestách sa oslavy dňa rodiny pravidelne konajú, z Bratislavy na pár rokov, hlavne kvôli veľkosti organizačného záberu, deň rodiny vymizol. Aj keď naše spoločenstvo priamu podporu, či organizovanie prorodinných podujatí v takom veľkom meradle nikdy nerobilo, šli sme do toho.

Chceli sme ľudí povzbudiť a hovoriť o Božích hodnotách, ktoré môžu premeniť ich vzťahy v rodine. Rodina je Boží vynález a Boh chce, aby boli v našich rodinách boží muži a ženy a aby tu vyrastali Božie deti na Jeho slávu. Chceli sme ľuďom odovzdať praktické Božie veci, s ktorými môžu ísť domov a ktoré zlepšia ich rodinný život. Téma tohtoročného dňa rodiny preto bola "Päť jazykov lásky". Inšpirovali sme sa rovnomennou knihou Pastora Garyho Chapmana. Každý potrebuje byť milovaný a aj potrebuje prejavovať lásku iným. Každý z nás však prejavuje lásku osobitným spôsobom a tiež očakáva spôsob, ako by mala byť láska prejavovaná jemu. Práve o tom hovorí 5 jazykov lásky, ktorými sú Slová uistenia, Pozornosť, Darčeky, Skutky služby a Fyzický kontakt.

Počas príprav a organizovania sme sa často modlili za počasie. Keď nadišiel deň nášho podujatia, tak to aj napriek nepriaznivej predpovedi na začiatok vyzeralo že by nemuselo pršať. Ráno sme začali v medickej záhrade svätou omšou a programom pre dobrovoľníkov pod naším veľkým stanom. Postupne ako naše modlitby pokračovali, začalo stále viac a viac pršať. Začali sme sa modliť a pozývali sme ľudí do toho, nech hovoria čo vnímajú, že Boh chce povedať do celej situácie. V to doobedie sme spoločne zažili úžasný čas spoločenstva, odovzdanosti, modlitieb, nasadenia a hľadania Pánovej vôle. Aj napriek tomu, že stále pršalo, mal som v srdci pokoj, že všetko má Boh pod kontrolou. Na základe spoločných modlitieb sme urobili rozhodnutie že využijeme záložný plán a akciu urobíme v náhradných priestoroch UPC v mlynskej doline. Za hodinu a pol sme všetko zbalili, premiestnili a rozložili do veľkej sály UPC. Veľký obdiv a poďakovanie patrí všetkým dobrovoľníkom ako rýchlo a s akým nasadením vedeli úplne zmeniť koncepciu celej akcie a rozloženie "stánkov".

Program a atmosféra v UPC bola veľmi priateľská a rodinná. Každý mal ku každému blízko a nikto sa príliš neponáhľal, veď vonku pršalo. :-) Otec arcibiskup Stanislav Zvolenský prišiel na náš deň rodiny a povedal nám vo svojom príhovore o svojom rodinnom živote. So záujmom sa pristavoval pri všetkých našich stánkoch a s našimi dobrovoľníkmi a účastníkmi programu mal veľa osobných, priateľských rozhovorov. Boli sme tam všetci spolu ako jedna veľká rodina.

Michal Svetko

 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie