Kvetný víkend v Sverepci 

V sobotu 2. 3. 2013 sme vyrazili do Sverepca na Kvetný víkend, ktorý organizovala miestna farnosť Sverepec spolu so spoločenstvom mladých EFATA. Autom sme vyrazili o 16:30 hod. v zložení: Rišo, Tomáš a Ľubo.

Duchovný program prebiehal celé poobede a zúčastnil sa na ňom mix mladých ľudí z okolitých farností. Odznela katechéza, modlila sa krížová cesta a my sme stihli až sv. omšu s otcom biskupom Gálisom. Hudobne sv. omšu sprevádzal zbor EFATA. Musím povedať, že hudba bola vynikajúca a každého priviedla do oslavy Boha. Otec biskup povzbudzoval v kázni mladých do odvahy a k životu s Ježišom. Po skončení sv. omše nasledovalo občerstvenie a následne začali chvály so skupinou EFATA-BAND. Krátko sme chvály uviedli a poprosili Gabiku, tínedžerku s ktorou sme sa zoznámili na mieste, aby povedala svedectvo o svojom uzdravení a sile modlitby príhovoru. Musím povedať, že táto skúsenosť so živým Bohom bola veľmi silná a vytvorila z kostola sústredené miesto na Boha. Túto situáciu ešte umocnila úvodná modlitba Tomáša, ktorú viedol ľudí k opravdivosti pred Bohom. Po pár piesňach sme pomohli s vedením chvál. Povzbudili sme ľudí, že Boh túži po vzťahu s nimi a že je to to najdôležitejšie, čo môžu v živote mať a modlili sa, aby prišiel Duch Svätý.

Zároveň sme otvorili pre ľudí možnosť pomodliť sa s Ľubom, Tomášom a s ľudmi z miestneho tímu príhovornú modlitbu za svoje potreby. Chvály boli zakončené adoráciou a požehnaním so sviatosťou. Po skončení chvál sme sa ešte niečo zjedli a vypili, porozprávali sa s miestnymi organizátormi, vyfotili a vydali sa na cestu späť.

Osobne som veľmi rád, že som sa mohol zúčastniť tejto akcie, kde sme aspoň z malej časti pomohli priblížiť sa mladým k Bohu.

 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie